AKTUALNO:

Znani so polfinalisti Univerzitetne odbojkarske lige

27.03.2012

FHŠ : FAMNIT 2:0 (25:19; 25:16)

V prvi tekmi zadnjega kroga Univerzitetne lige sta se med seboj pomerili prvo in drugo uvrščena ekipa na lestvici, FAMNIT in FHŠ. Kljub temu, da tekma ni odločala o uvrstitvi na lestvici sta obe ekipi začeli odločno. Skoraj celoten prvi niz je potekal zelo izenačeno, točko po točko. Proti koncu niza pa je ekipa FHŠ-ja pokazala nekoliko boljšo igro in si uspela priigrati nekaj točk prednosti in niz so zaključili z rezultatom 25:19. Tako so igralci FHŠ-ja v drugi niz vstopili nekoliko bolj sproščeno kot nasprotniki, kar se je poznalo tudi v igri. Že takoj na začetku drugega niza so si z dobro ekipno igro začeli nabirati prednost, ki je niso spustili iz rok do konca niza, ki so ga dobili z rezultatom 25:16. Tako je ekipa FHŠ poskrbela za prvi poraz FAMNIT-a, ki pa še vedno zanesljivo drži prvo mesto na lestvici.

TURISTICA : FPP 2:1 (23:25; 25:15; 18:16)

V drugi tekmi večera pa smo spremljali derbi med dvema ekipa iz Portoroža, TURISTICO in FPP. Prvi niz je potekal izenačeno od samega začetka in nobena od ekip si ni uspela priigrati večje prednosti. V končnici pa so s svojo borbeno igro do zmage prišli igralci FPP-ja, ki so osvojili niz z rezultatom 25:23. V drugi niz je ekipa TURISTICA vstopila bolj odločno in že na začetku so si začeli nabirati prednost, ki so so skozi celoten niz le povečevali in ga zaključili z rezultatom 25:15. Potrebno je bilo odigrati odločilni tretji niz, v katerem smo spet lahko spremljali napeto igro, saj je ekipa FPP prikazala dobro igro iz prvega niza in odločeni so bili da zmage ne bodo kar tako spustili iz rok. Kljub temu pa je v končnici nekaj več sreče imela TURISTICA, ki je osvojila  niz z razliko 18:16.