AKTUALNO:

V odbojkarski ligi UP favoriti pokazali svojo moč

04.04.2012

FAMNIT - FPP 2:0 (25:18, 25:10)

V prvi tekmi polfinala sta si nasproti stali prvo in četrto uvrščeni ekipi FAMNIT in FPP. Prvi niz so obojni začeli odločno in rezultat je bil vse do 11 točke močno izenačen. Nato pa so pobudo prevzeli igralci FAMNIT-a. Svojo prednost so začeli zviševati in ekipa FPP je težko prihajala do točk. Niz se je zaključil z rezultatom 25:18, v korist ekipe FAMNIT. V drugem nizu pa je FAMNIT že kar na začetku pokazal, da se finalu ne bodo odpovedali. Takoj so povedli in igralcem FPP-ja, kljub požrtvovalni igri, ni uspelo uloviti zaostanka. Niz se je končal z visoko prednostjo FAMNIT-a, 25:10. Z zmago si je FAMNIT zagotovil mesto v finalu, FPP pa se bo moral zadovoljiti z bojem za 3. mesto.

FHŠ - TURISTICA 2:0 (28:26, 25:11)

Kot drugi v izločilnih bojih polfinala sta se pomerili ekipi FHŠ in TURISTICA. Obojni so bili odločeni, da bodo igrali v finalu in tekma se je začela izenačeno. Na obeh straneh smo skozi celoten niz spremljali dobro igro in borbo za vsako žogo. V zaključku  niza pa je nekoliko več sreče imela ekipa FHŠ, ki je niz osvojila z razliko 28:26. V drugi niz so vstopili odločeni izkoristiti uspešen prvi niz in takoj so pokazali svojo pravo igro. Igralci TURISTIC-e so se trudili, vendar jim nikakor ni uspelo najti pravega odgovora na nasprotnikove napade. Tako je FHŠ osvojil tudi drugi niz, z rezultatom 25:11.

S tem so si priigrali vstopnico za v finale, kjer se bodo za prvo mesto v ligi pomerili z ekipo FAMNIT. V borbi za tretje mesto pa bomo spremljali portoroški derbi med ekipama FPP in TURISTICA.