bottom

AKTUALNO:

Košarkarji otvorili njihovo sezono

20.11.2012

V ponedeljek 19. novebra 2012 se je v telovadnici STŠ Koper odvijal 1. krog Univerzitetne košarkarske lige. Slavile so ekipe FPP in FAMNIT. Sledi podrobnejši pregled tekem.

FM - FPP (67:75)

Na prvi letošnji tekmi Univerzitetne košarkarske lige UP sta se med seboj pomerili ekipi Fakultete za management Koper in ekipa Fakultete za pomorstvo in promet iz Portoroža.  V prvi četrtini so pobudo prevzeli študentje fakultete za management in povedli z rezultatom 28:18. Ob začetku druge četrtine pa so študentje iz FPP-ja izvedli nekaj dobrih napadov in kmalu prevzeli vodstvo, ki ga do konca tekme več niso spustili iz rok. Sicer oslabljeni lanskoletni zmagovalci so tako svojo prvo tekmo izgubili z rezultatom 67:75. Fakulteta za Pomorstvo in promet pa je tako zabeležila svojo prvo zmago v letošnjem letu.

FAMNIT -  FTŠ (58:43)

Na drugi tekmi sta se pomerili ekipa Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije  ter ekipa Fakultete za turistične študije.  Ekipa FAMNITA je od začetka do konca tekme delovala zelo usklajeno, kar jim je omogočilo, da so si priigrali nekaj točk prednosti. Iz četrtine v četrtino so svojo prednost le povečevali, kljub temu pa se ekipa FTŠ-ja ni predala in je vztrajno zmanjševala razliko. Ekipa FAMNITA je na koncu zmagala z rezultatom 58:43 in tako osvojila prvi dve točki.