bottom

AKTUALNO:

Borbena igra prinesla nove točke FHŠ-ju, TUR in FPP-ju

10.12.2013

V ponedeljek, 9. decembra so se na Srednji tehnični šoli Koper odvijale tekme 3. kroga Univerzitetne lige v futsalu. Tokrat so si nove točke prislužile ekipe FHŠ-ja, Turistike in FPP-ja.

PEF : FHŠ    (2:3)

Ob 20. uri se je pričela prva tekma med ekipama PEF-a in FHŠ-ja. Prvi polčas se je pričel zelo sproščeno, potem pa je tekma postajala vse bolj napeta. V 7. minuti je ekipi FHŠ- ja, natančneje igralcu I. Senčarju uspelo žogo spraviti v nasprotnikov gol. Tako so povedli z rezultatom 0:1. Opaziti je bilo, da si obe ekipi zelo močno želita zmage. Igralci so bili tekmovalno razpoloženi, igra je bila agresivna, zato je v 16. minuti tekme prišlo do poškodbe igralca PEF-a. Vendar so fantje pokazali svoj športni duh in tekma se je po krajši prekinitvi nadaljevala. V 8. minuti drugega polčasa je ekipa PEF-a zabila gol in rezultat je bil 1:2 v korist FHŠ-ja. Tekma se je končala z zmago FHŠ-ja, in sicer s končnim rezultatom 2:3.

Iztok Senčar, igralec FHŠ-ja je po tekmi povedal: “Bili smo zelo dobri, na koncu smo uspeli zmagati. Vendar nič ni še odločeno. Seveda pa čestitamo nasprotniku za dobro igro in borbenost”.

TUR : TUR V   (6:2)

Druga tekma se je odvijala med ekipama TUR in TUR V. V 7. minuti smo dobili prvi gol v korist ekipe TUR, ki ga je zabil igralec s številko 13, M. Kumprej. Tako so fantje povedli z 1:0. Vendar ekipa TUR V jim ni ostala dolžna, saj je igralec s številko 2 uspešno zatresel mrežo nasprotnika v 10. minuti tekme. V 16. minuti tekme so fantje dali še en gol in povedli z rezultatom 1:2. Za ta gol pa je bil zaslužen P. Flego. Drugi polčas se je pričel z rezultatom 3:2 v korist TUR, ki je svojo prednost le še poviečevala. Ob koncu tekme so prišli na razliko štirih golov, torej je bil končni rezultat 6:2 za fante iz ekipe TUR.

Martin Fili igralec TUR, je po tekmi dejal: “Zavedali smo se, da je to težja tekma, vendar iz takšnih tekem se največ naučimo. Dali smo se vse od sebe in prišla je zaslužena zmaga”.

FVZ : FPP   (0:4)

Zadnja tekma je bila odigrana med ekipama  FVZ-ja in FPP-ja. Že pred začetkom tekme so se na tribunah začeli zbirati navijači, ki so prišli v velikem številu spodbujat svoje igralce. Tekma se je začela in kmalu smo dobili prvi gol v korist FPP-ja, za katerega je  bil v 3. minuti zaslužen M. Atalič. Fantje so bili zelo dobro uigrani, zato smo v 28. minuti dali še en gol, katerega je zabil D. Regojevič. V nadaljevanju tekme smo videli še dva gola ekipe FPP-ja, ki nasprotnikom enostavno ni dovolila, da bi zatresli njihovo mrežo. Sodnik je moral kar nekajkrat poseči po rumenem kartonu, saj sta si jih obe ekipi skupaj “priborili” kar 6. Tekma se je končala z izzidom 0:4 za  ekipo FPP-ja.

Igralec FVZ-ja, Matic Časar je tekmo komentiral kratko in jedrnato: “Zelo dobro smo igrali, vendar se ni izšlo po načrtih. Nasprotniki so bili boljši, zato priznamo svoj poraz”.