bottom

AKTUALNO:

FPP in TUR zabeležili novo zmago

17.12.2013

16. decembra sta bili v telovadnici Srednje tehnične šole Koper, odigrani dve tekmi 4. kroga Univerzitetne košarkarske lige. Prva tekma je potekala med ekipama GEPŠ in TUR, druga pa med ekipama FPP in FHŠ. Zmagali sta ekipi TUR in FPP.

GEPŠ : TUR   (52:69)

Po piskih sodnikov se je tekma začela. Igra je potekala zelo umirjeno. Mladi igralci ekipe GEPŠ-a so se dobro držali in se trudili, da bi enakovredno sledili igri ekipe TUR. V prvi četrtini 1. polčasa so igralci odšli na krajši oddih z rezultatom 7:20 v korist TUR. Po koncu 1. polčasa so dijaki GEPŠ-a zaostajali za študenti TUR za 10 točk, rezultat pa je bil 20:30. Pričela se je tretja četrtina, ki pa ni prinesla večjih sprememb v samem poteku igre. Ekipa GEPŠ-a je imela pod vodstvom trenerja zelo veliko menjav in tako so vsi igralci imeli dobro priložnost, da se izkažejo na parketu. Celo tekmo je vodila ekipa TUR. Tekma se je  končala z izzidom 52:69.

Jani Fortuna, igralec ekipe TUR je po tekmi povedal: “Po začetku smo takoj pokazali, da smo  bolj izkušena  in močnejša ekipa. Mlajši fantje iz GEPŠ-a so se nam v prvi četrtini dobro upirali, vendar potem smo naredili razliko in jo držali do konca tekme. Moram izpostaviti Marka Jeliča, ki je odigral najboljšo tekmo do sedaj. Mislim, da smo pokazali kolektivno postavo.”

FPP : FHŠ   (63:53)

Ob 21.30 se je na parketu začela še druga košarkarska tekma. Ekipa FHŠ-ja je tekmo odigrala brez dveh igralcev, Ugrina in Rutarja, kar se je poznalo pri igri in tudi končnem rezultatu. Vendar fantje so se vseeno dobro borili. Prva četrtina 1. polčasa se je zaključila z rezultatom 21:9 v korist ekipe FPP-ja. Po dveh četrtinah je bil izzid 34:26 za FPP. Ko so fantje zopet stopili na parket in nadaljevali s tekmo, smo v 4. minuti 3. četrtine prišli do izenačenja. Priča smo bili dvema zaporednima košema za 3 točke, ki ju je zadel igralec FHŠ-ja, Iztok Senčar. Po končani tretji četrtini  je bil izzid 39:46 za FPP. Tudi v zadnji četrtini ni bilo večjih sprememb. Obe ekipi sta do konca igrali borbeno, skozi celo tekmo pa je vodila ekipa FPP-ja. Tekma se je zaključila z metom za 3 točke, ki si jih je prislužila ekipa FHŠ-ja.  Bi morda zmagala ekipa FHŠ-ja, če bi Ugrin in Rutar stopila na parket? Skratka, končni rezultat z razliko 10 točk,  je bil 63:53 za fante iz ekipe FPP-ja.

Tekmo je komentiral igralec zmagovalne ekipe, Uroš Kveder: “Dobro smo igrali, dobro so nas držali. Sicer smo povedli, vendar potem smo malo padli v igri. Upam, da bomo takšno igro, kot smo jo danes, igrali še najprej”.