bottom

AKTUALNO:

FAMNIT in TUR osvojila nove točke

28.01.2014

Včeraj sta bili v dvorani Srednje tehnične šole Koper odigrani dve tekmi 6. kroga Univerzitetne košarkarske lige. Prva tekma je potekala med ekipama FHŠ in TUR, druga pa med ekipama FM in Famnit. Tokrat sta se zmage razveselili ekipi TUR in Famnita.

FHŠ : TUR    (54:64)

Ob 20:00 je bilo v dvorani zaslišati piske sodnikov, kar je pomenilo začetek tekme. Obe ekipi sta tekmo začeli zelo suvereno in umirjeno. Tako se je 1. četrtina 1. polčasa končala z rezultatom 9:15 v korist fantov iz ekipe TUR. V nadaljevanju 2. četrtine  so fantje igrali sproščeno, ekipa FHŠ-ja se je uspela močno približati ekipi TUR, videli pa smo tudi dosti prostih metov. Po izteku so fantje odšli na krajši premor z rezultatom 25:28. V začetku 3. četrtine 2. polčasa je igralec FHŠ-ja, s številko 24, natančneje K. Krištofič trikrat zaporedoma spravil žogo v koš in svoji ekipi priigral 7 novih točk. Pri ekipi TUR pa je potrebno izpostaviti igralca s številko 14, M. Jeliča, ki je v treh zaporednih metih ekipi priigral 6 novih točk. Tako se je 3. četrtina končala z rezultatom 35:44 za TUR. V zadnji četrtini smo videli zelo napeto igro, saj je FHŠ želel zmanjšati zaostanek. Tekma se je zaključila z razliko 10 košev, in sicer z zmago ekipe TUR, 54:64.

Po tekmi je igralec FHŠ-ja, Iztok Senčar povedal: “Kot ekipa smo igrali dokaj slabo. Bili smo nerazpoloženi, zgrešili smo veliko odprtih metov. Vendar na krilih “Kikija”  Kristjana Krištofiča smo izgubili samo za 10 točk. Upam, da bo to dovolj za uvrstitev v finale”.

FM : FAMNIT    (72:83)

Druga tekma, ki se je začela ob 21:30 je bila že v samem začetku zelo napeta. Poudariti je potrebno, da so fantje iz obeh ekip zelo požrtvovalni, zato je bila temu primerna tudi njihova močna in agresivna igra. Rezultat ob koncu 1. četrtine 1. polčasa je bil 13:16 za ekipo Famnita. Tudi v 2. četrtini 1. polčasa smo ves čas spremljali napeto igro, veliko je bilo prekrškov v napadu in posledično tudi prostih metov. Fantje so na odmor iz parketa odšli z izzidom 30:37. V začetku 2. polčasa je ekipa Famnita močno povedla in povečala razliko v koših na 38:57. Tako se je 3. četrtina končala z dokaj visokim vodstvom Famnita, 41:59. Bolj kot se je tekma bližala koncu, bolj so postajali fantje požrtvovalni. Pri ekipi FM-ja smo videli 4 mete za 3 točke, za katere sta bila zaslužna igralca I. Kumerlič, s številko 21, ki je zadel trikrat in  A. Sačič s številko 1, ki je zadel enkrat. Tekma se je končala z zmago Famnita, in sicer z rezultatom 72:83.

Po tekmi smo uspeli ujeti igralca FM-ja, Samirja Čemana, ki je dejal: “Naredili smo zelo veliko napak. V napadu, ni stekel “šut”, nasprotnik je imel super procentialen “šut”. Nisem razočaran nad svojo ekipo, saj smo super igrali, le tale “šut” nam je malo zakompliciral stvar. Zato je tudi rezultat temu primeren, vsaka čast drugi ekipi. Velika pohvala gre tudi Izetu Kumerliču, ki je končno igral z glavo :) “.