Zaradi grobe in borbene igre sodnik podelil kar 8 rumenih kartonov

24.01.2015

V četrtek, 22. 1. 2015 smo lahko v telovadnici Srednje tehnične šole v Kopru spremljali boje med igralci univerzitetne futsal lige. Do novih točk so prišle ekipe FPP 1, FM 1, FM 2 in FENIKS.

FPP 1 : FM 1 (6:6)

Tokrat so kot prvi na igrišče stopili igralci ekipe FPP 1 in FM 1. V prvih minutah so fantje začeli z zelo umirjeno igro, nato pa so FPP 1 začeli postopoma stopnjevati tempo igre. V 9. minuti je ekipi FM 1 uspelo priti do prvega zadetka in s tem do vodstva 0:1. V 15. minuti je igralec ekipe FPP 1, Erik Humar po že prejetem rumenem kartonu, prejel še enega in tako tudi rdečega, s tem je bila tekma zanj končana. Prav tako je takoj zatem dobil rumeni karton igralec FM 1, Tomaž Gombač. V 19. minuti so imeli FPP 1 lepo priložnost za prvi zadetek, a žal se je žoga odbila od vratnice. Tik pred iztekom 20. minute oziroma 1. polčasa je ekipa FM 1 uspela zabiti še 3. gol. Tako so fantje odšli na odmor z vodstvom FM 1 (0:3). Ko so se igralci zopet vrnili na igrišče so FPP-jevci pokazali, da se ne bodo predali, saj so zabili prvi gol in s tem zmanjšali razliko v zadetkih na 1:3. Kasneje (v 24. minuti) smo videli še drugi zadetek za ekipo FPP 1. Tako je ekipa FM 1 vodila le še za en zadetek (2:3). V nadaljevanju je igra postajala vse bolj napeta in agresivna. Kot izgleda je obe ekipi k bolj borbeni igri gnala zelo majhna razlika v zadetkih. Z bolj grobo igro je bilo tudi več prekrškov. Ker so bili igralci zelo agresivni so rumeni kartoni padali ko za šalo, tudi zaradi ugovarjanja sodniku. Tako smo imeli v 28. minuti tekme že 6 rumenih kartonov. Ekipa FPP 1 je imela 2 rumena kartona, FM 1 pa 4. V 31. minuti tekme je bil rezultat 3:4 za FM 1. Slabih 8 minut pred koncem tekme smo dobili izenačenje (4:4). Tako sta imeli obe ekipi popolnoma enake možnosti za zmago. V 35. minuti je sodnik ekipi FM 1 prisodil prosti strel, ki je ekipi prinesel nov zadetek in s tem rezultat 4:5. V naslednji minuti je zopet prišlo do izenačenja (5:5). Bolj kot je šla tekma proti koncu, bolj je postajalo napeto. V 37. minuti je FM 1 prišel do novega zadetka in tako prevzel vodstvo (5:6), a le za kratek čas, saj so FPP 1 rezultat kmalu izenačili (6:6). Tekma se je končala z izenačenim izzidom, obe ekipi pa sta si priigrali nove točke.

Nebojša Zelinčevič, igralec ekipe FPP 1 je tekmo komentiral tako: “Tekma je bila težka, nasprotnik je bil dober, ampak mislim, da je bilo realno pričakovati izenačen izzid”.

FM 2 : FPP 2 (5:2)

Druga tekma je potekala med ekipama  FM 2 in FPP 2.  Igra se je začela umirjeno, v 2. minuti tekme smo videli 1. akumulirani prekršek za ekipo FM 2. Kmalu je igra lepo stekla, fantje so se razigrali in v 8. minuti so se igralci ekipe FM 2 razveselili prvega zadetka na tekmi. Tako so prevzeli vodstvo z rezultatom 1:0. V 12. minuti so nasprotniki z zadetkom rezultat izenačili na 1:1. Vendar ekipa FM 2 se z izenačenjem nikakor ni mogla sprijazniti in je v 17. minuti dosegla drugi gol za rezultat 2:1. Tokrat je imel športno  srečo pri strelu na gol Nik Mihailovič. S takšnim rezultatom so fantje odšli na kratek premor, kjer so sklenili novo taktiko za zadnjih 20 minut. V 22. minuti je ekipi FM 2 uspelo še tretjič spraviti žogo mimo vratarja in žoga je pristala v golu. Tako je FM 2 vodil za 2 zadetka pred ekipo FPP 2 (3:1). V nadaljevanju tekme so fantje obeh ekip igrali sproščeno in umirjeno igro. Dobrih 8 minut pred koncem tekme je ekipa FPP 2 prekinila tekmo s timeout-om, saj so očitno potrebovali nekaj hitrih napotkov, da bodo odigrali premišljeno igro do konca tekme. V 35. in 37. minuti je FM 2 zabil nova 2 gola in s tem kar krepko prevzel vodstvo pred nasprotno ekipo (5:1). Točno 12 sekund pred koncem tekme so FPP 2 z zelo lepim strelom poskrbeli za zadnji zadetek in tekma se je tako zaključila z rezultatom 5:2 v korist ekipe FM 2.

Ivan Klun, igralec ekipe FM 2 je po tekmi povedal: “Študentska liga Univerze na Primorskem je tako kot vedno, dokazala da se v študentski nogometni ligi odigra dobra tekma. Nasprotniki so bili čvrsti, s soigralci Fakultete za management smo se morali kar potruditi, da bi strli njihov odpor.  Rad bi se zahvalil vsem, ki so prišli navijat v tako bučnem številu. Mislim, da jih je bilo celo deset, tako da v prihodnje jih pričakujemo še kar lepo peščico. Vabljeni na naslednje tekme.” :) :) :)

FENIKS : FVZ (5:0)

Zadnji bi se morali med sabo pomeriti ekipi FENIKSA in FVZ-ja, a se FVZ-jevci tekme niso udeležili, tako je zmaga s 5:0 avtomatsko pripadla ekipi FENIKSA.

Tokrat so igralci poskrbeli za pestro športno dogajanje na igrišču. Videli smo grobo in borbeno igro, katera je vodila do številnih prekrškov. Ob takšni igri je imel tudi sodnik več dela, saj ni  prav nič varčeval z rumenimi kartoni,  skupno jih je  “podelil” kar osem.

Vsem fantom čestitamo in že nestrpno pričakujemo nove tekme!

Zapisala: Valentina Baznik