bottom

AKTUALNO:

Znani polfinalisti UFL

18.03.2015

V ponedeljek, 16. 3. 2015 so se na Srednji tehnični šoli Koper odvijale zadnje tekme rednega dela Univerzitetne futsal lige. Nove točke so osvojile ekipe TUR V, FM 2 in FENIKS.

TUR V : FM 2 (5:5)

Tekma se je začela v zelo dobrem vzdušju. Fantje so kmalu našli svoj tempo in igra je lepo stekla. V 9. minuti tekme so se fantje obeh ekip razigrali in tempo se je začel stopnjevati. V 11. minuti so TUR V zabili avtogol ter nasprotno popeljali v vodstvo (0:1). V 13. minuti je igralec s številko 45, Peter Flego rezultat izenačil in tako si je ekipa TUR V malo oddahnila, saj sta se tako obe ekipi podali v popolnoma enakovreden nadaljnji boj (1:1). Po prekršku FM 2, so v 13. minuti TUR V prišli do prostega strela, ki pa jih žal ni popeljal do vodstva. Dve minuti pred koncem 1. polčasa je TUR V zopet pripadel prosti strel, a žal ga tudi tokrat niso uspeli izkoristiti in ekipi sta bili pred začetkom 2. polčasa izenačeni (1:1). V 2. polčasu so TUR V že v 1. minuti zabili gol in prevzeli vodstvo nad FM 2 (2:1). A FM 2 so že v naslednji minuti z zelo hitro akcijo rezultat izenačili (2:2). Kmalu zatem so FM 2 z novim zadetkom prevzeli vodstvo (2:3). V 24. minuti je Andrej Trubačev povišal vodstvo FM 2 še za en zadetek (2:4). Ob takšni igri so TUR V postajali vse bolj napeti, saj so minute tekle, FM 2 pa je držal trdno obrambo, zato je bilo TUR V precej težje priti do zadetka. V 27. minuti so FM 2 z novim zadetkom (2:5) dokazali, da je njihova igra res dobro stekla. Vendar nasprotna ekipa se je po rdečem kartonu Anžeta Jagra (34. minuta) razživela, suvereno odigrala naslednjih nekaj akcij in s 3 zaporednimi zadetki (27., 36. in 39. minuta) rezultat izenačila (5:5). Tako se je tekma, ki ni določila ne zmagovalca ne poraženca zaključila.

Patricij Omar (igralec TUR V) je po tekmi povedal: "Zadnja tekma sezone je bila za nas več kot odlična. Kljub temu, da je rezultat izenačen je ta točka dosti višja kot tista v prejšnjem krogu. Rdeči karton Jagra (mlajšega) nas je samo še dvignil in smo vstali kot feniks iz pepela iz 2:5 na 5:5. Naslednjo sezono se vidimo!"

FPP 2 : FHŠ (0:0)

Kot drugi bi se morali na igrišču srečati ekipi FPP 2 in FHŠ, a se nobena izmed ekip ni udeležila tekme. Tako sta obe ekipi ostali brez novih točk.

FM 1 : FENIKS (2:5)

Zadnja tekma se ja začela precej borbeno. Obe ekipi sta bili "preplavljeni" z obili športnega adrenalina. V 11. minuti je ekipa FENIKS-a povedla z rezultatom 0:1. Za prvi gol je bil zaslužen igralec s številko 11, Matic Tepeš. Igra je bila napeta vse do konca 1. polčasa, ko so fantje z rezultatom (1:3) odšli na kratek odmor. Tako je imela ekipa FENIKS-a v začetku 2. polčasa 2 zadetka prednosti. V 23. minuti je sodnik ekipi FM 1 prisodil proti strel in tako sta se spopadla oba vratarja. Vratar FENIKS-a v vratih in vratar FM 1, ki je streljal na gol ter z uspešnim zadetkom izzid izenačil (1:1). Kasneje pa je David Okanovič s prvim zadetkom v letošnji sezoni ekipo FENIKS-a popeljal v vodstvo (1:2). V 27. minuti so fantje FENIKS-a zabili še en gol za prednost 2 zadetkov (1:3). V 30. minuti se je FENIKS odločil za minuto odmora, da bi hitro sklenil novo taktiko za zadnjih 10 . minut igre. Takoj po timeout-u so imeli FM 2 dve odlični priložnosti za zadetek, a se je v obeh poskusih žoga, ko je že vse kazalo na zadetek, spretno odbila od vratnice. V 34. minuti pa je FM 2 uspel zadeti (2:3). V 34. in 38. minuti pa je ekipa FENIKS-a zabila še dva gola za rezultat 2:5. Za zadnji, torej 5. zadetek je bil zopet zaslužen David Okanovič. Tako se je tekma končala z zmago FENIKS-a.

Zadnje tekme rednega dela so bile precej napete. TUR V je uspelo nadoknaditi zaostanek in si priigrati novo točko na lestvici, fantje iz ekipe FENIKS-a pa so dokazali, da so pripravljeni na polfinale!

Vsem fantom čestitamo za odličen boj na igrišču :)