bottom

AKTUALNO:

FM in FAMNIT finalista UKL!

26.03.2015

V četrtek, 26. 3. 2015 sta se na Srednji tehnični šoli Koper odvijali polfinalni tekmi Univerzitetne košarkarske lige. V finale sta se uvrstili FM in FAMNIT.

TUR : FM (35:50)

Prva polfinalna tekma je potekala med ekipama Turistike in FM-ja. Fantje so na parket stopili zelo umirjeno. Prvi koš za dve točki je pripadel ekipi FM-ja (0:2). Po dveh pretečenih minutah na semaforju je FM vodil za 3 točke pred Turistiko (2:5). Nato pa je Turistika prevzela vodstvo z rezultatom 6:5. Ja, vse je kazalo, da so se turisti razigrali in igra je postajala vse bolj napeta. Dve minuti in 30 sekund pred koncem 1. četrtine je Turistika vodila s prednostjo 4ih točk (9:5). Obe ekipi sta imeli zelo dobro, močno obrambo, saj smo v 1. četrtini videli zelo malo košev (11:7). V 2. četrtini je Turistika začela z zelo napadalno igro, saj je kmalu vodila z rezultatom 15:9. V 3. četrtini so fantje začeli igrati zelo požrtvovalno, igra je postajala hitrejša. 3 minute po začetku te četrtine je bil rezultat 21:28, kar pomeni, da si je FM uspel izboriti vodstvo. Ta četrtina se je po hitri igri končala z rezultatom 24:41.V zadnji četrtini so fantje iz ekipe Turistike želeli nadoknaditi zaostanek za ekipo FM-ja, imeli so nekaj lepih priložnosti za nove točke, a žoga nikakor ni želela skozi mrežo na košu. Tako je zmaga pripadla FM-ju, ki so se uvrstili v finalno tekmovanje.

Andrej Volk, igralec zmagovalne ekipe je po tekmi povedal: "Vedeli smo, da nas čaka težka tekma, saj je bila ekipa Turistike sedaj še neporažena. Ampak tudi mi smo imeli svojo računico, predvsem zaradi tega, ker pač v dosedanjem delu niso igrali nekateri ključni igralci. Vsekakor smo šli z namenom, da tekmo zmagamo. Mislim, da smo skozi celotno tekmo nadzirali potek igre in na koncu zasluženo zmagali."

FPP : FAMNIT (53:60)

Na drugi polfinalni tekmi pa sta se srečali ekipi FPP- ja in FAMNIT-a. Igra se je začela v zelo hitrem tempu in po prvi minuti je FAMNIT vodil pred FPP (2:4). Fantje so imeli zelo močno obrambo, zato je bil po 3. minuti rezultat 4:6. Videli smo dva prosta meta, za vsako ekipo po enega. Ob koncu te četrtine je bil rezultat 12:24 v korist FAMNIT-a. Tudi v 2. četrtini brez prostih metov ni šlo, videlismo jih kar precej. Dve minuti pred koncem 2. četrtine je FAMNIT vodil za 9 točk pred FPP-jem. Vendar omeniti moramo, da je bila igra na obeh straneh precej enakovredna, ampak FPP je imel malce manj sreče v borbi z nasprotnikovim košem. V 3. četrtini je FAMNIT prikazal bolj grobo igro, kot smo je bili vajeni v 1. polčasu. Fantje so začeli igrati na vse ali nič saj se je tekma z vsako odigrano minuto bližala h koncu. V nadaljevanju smo videli nekaj lepih akcij FPP-ja, a FAMNIT je pokazal svojo odlično formo, s katero so tudi ob koncu 3. četrtine uspeli obdržati vodstvo (33:45). V zadnji četrtini je igra postala zares napeta, saj je bilo prostora v finalu le za eno izmed ekip. V dvorani je zavladalo dramatično košarkarsko vzdušje. Slabi 2 minuti pred koncem tekme je bila razlika med ekipama natančno 10 točk (45:55) in FPP je uporabil še zadnje moči, da bi uspel ujeti nasprotnika. A tekma se je končala z zmago FAMNIT-a.

Luka Pavlovič, igralec FAMNIT-a je po tekmi dejal: "Tekma je bila zelo težka. Nasprotnik je bil zelo dober. Z njimi smo igrali že večkrat in tudi izgubili, a danes smo verjeli vase in prišli po zmago!"

Tako smo dobili še dva košarkarska finalista. Sedaj pa je pred nami le še veliko finale!

Finalne tekme bodo odigrane v ponedeljek, 30. 3. 2015 v STŠ Koper. Začnemo ob 16h z odbojko!

Se vidimo v ponedeljek, do takrat pa športen pozdrav :)

Zapisala: Valentina Baznik.