bottom

AKTUALNO:

Znani so četrtfinalisti UFL!

09.03.2016

V ponedeljek, 7. marca 2016, so se odvile zadnje tekme rednega dela UFL. Do zmage so tokrat prišle ekipe FPP2 in obe ekipi TURISTICE.

PEF - FPP II (3:4)

Po nekaj ogrevalnih minutah tekme sta se ekipi precej razživeli in tako poskrbeli za živahno igro. PEFovci so v 7. minuti naredili prekršek na robu kazenskega prostora in s tem so FPPjevci prišli do lahke priložnosti za strel na gol. Čauševič ga je lepo izkoristil in povedel svojo ekipo v vodstvo. PEFovci so poskušali z različnimi napadi, vendar je izgledalo, kot da žoga noče in noče v gol. Večkrat so zadeli vratnico, gola pa ni bilo. Za ekipo FPP je v 11. minuti gol dal tudi Delič. Polčas je tako pripadal ekipi FPP, ki pa so drug polčas začeli z nekaj napakami. Prvi indirektni strel na gol so imeli PEFovci že v 21. minuti. Le-tega je izkoristil Brudar. Ponovno so imeli PEFovci enako priložnost v 24., a iz te moke ni bilo kruha. V 28. minuti pa je po lepem ekipnem prodoru Vodeb dobil podajo, pri kateri je žogo s "petko" preusmeril v gol. Ekipi sta bili tako sredi 2. polčasa izanečeni na 2:2. V 34. minuti so PEFovci ponovno naredili prekršek na svoji polovici in iz prostega strela je mrežo njihovega gola ponovno zatresel Čauševič. V zadnjih minutah so PEFovci napadli skupaj z vratarjem, a so jim FPPjevci prestregli žogo in Depanger je v zadnji minuti tekme brez težav zadel prazen gol. PEFovci so se kljub temu borili naprej in tako jim je v zadnjih sekundah uspelo dati še en gol (Krapež). Čas pa se je iztekel in tako je rezultat ostal zapečaten na 3:4 v prid ekipi FPP2.

TUR I - FPP I (11:3)

V drugi tekmi sta se soočili ekipi TURISTICA1 in FPP1. TURISTI so začeli napadalno in Flender je že v 1. minuti napovedal, da bojo goli deževali v naslednjih 40 minutah. V 3. minuti sta za lepo akcijo poskrbela Zoretič in Flender, kjer je Zoretič po dvojni podaji z lahkoto dal gol za svojo ekipo. Flender je že v naslednji minuti prevzel prednost s številom golov in bolj je kazalo, da igralci TURISTICE tekmujejo med sabo, kdo bo dal več golov. Seveda pa so vseeno sodelovali kot ekipa. V 13. minuti se je med strelce zapisal tudi Benedejčič. Sledil pa je preobrat in rafal golov v mrežo TURISTOV. Prvega je dal Herga v 16. minuti in takoj potem še v 17. minuti. V isti minuti pa je enega dal tudi Moljk. To so bili edini trije goli za FPP na tej tekmi in s tem rezultatom se je polčas tudi končal. TURISTI so se zbrali in niso želeli ničesar pustiti naključju. Flender se je zopet izkazal v 22. minuti, pridružili pa so se mu tudi ostali soigralci. Zoretič je poleg Flenderja tudi zbral hattrick (3, 23, 39), Benedejčič (26), Zupan (33, 37) in Durnik (35) pa so še potrdili premoč TURISTICE. Tekmo so dobili z rezultatom 11:3.

TUR V - FVZ (7:1)

Na zadnji tekmi večera sta se srečali ekipi VETERANSKIH TURISTOV in FVZja. VETERANI so v prvem polčasu prišli do veliko lepih strelov proti golu FVZja, vendar je vratar Osman vse učinkovito ubranil. Seveda so mu pri tem pomagali tudi obrambni igralci. Sredi tekme je tako rezultat še vedno ostal na 0:0. Drug polčas pa so FVZjevci malo izgubili koncentracijo in VETERANI so začeli igrati zares. V 22. je Fili poskrbel za prvi gol na tekmi. V vsaki naslednji minuti so potem VETERANI dali še 3 gole (Špenko) in tako popeljali svojo ekipo do vodstva s 4:0. FVZjevci so se zamislili in ponovno motivirali, vendar so naslednjih 10 minut uspeli le braniti svojo gol, ni pa jim uspelo dati nobenega. VETERANI so na to odgovorili s ponovno serijo (Špenko in Fili), ter tako nabrali neulovljivo vodstvo s 7:1. V predzadnji minuti je za neizmerno veselje svoje ekipe in navijačev na tribuni poskrbel Peternel, ki je tako zabil tisti častni gol za ekipo FVZja. VETERANI so bili premočni in zasluženo so dobili tekmo s 7:1.

V polfinale tako potujejo ekipe FPP II, FENIKS ter TURISTICA in TURISTICA VETERANI, ki se bodo med seboj srečale 4. 4. 2016. Se vidimo tam!