bottom

AKTUALNO:

5. krog UKL - povzetek tekem

28.03.2017

V petem krogu Univerzitetne košarkarske lige Univerze na Primorskem sta se med seboj pomerili ekipi Fakultete za vede o zdravju in Fakultete za humanistične študije in Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije ter ekipa Fakultete za pomorstvo in promet.

FVZ : FHŠ 71:33 (11:10; 16:7; 18:5; 36:11)
Prvo tekmo večera sta odprli fakulteti FVZ in FHŠ. Tekma se je začela s počasnim tempom in prevladovala je previdnost na obeh straneh. V drugi četrtini je ekipa FVZ-ja počasi zvišala tempo igre, vendar ekipa FHŠ-ja je še držala korak z njimi in ob premoru je FVZ vodil le za 10 točk. Vendar po premoru je sledila drugačna zgodba. Slabša fizična pripravljenost in kratka klop, sta botrovali mnogim napakam igralcev FHŠ-ja tako v napad, kot v obrambi, metem ko je FVZ ujel ritem in igrali so vse bolj sproščeno. To se je še najbolj poznalo v zadnji četrtini in na koncu tekme, ko je FVZ slavil z visoko zmago 71:33.

FAMNIT : FPP 84:66 ( 24:18; 16:12; 19:10; 25:26)
Večer sta zaključili ekipi FAMNIT-a in FPP-ja. FAMNIT-u je tokrat grozil izpad iz četrtfinala, vendar prav v ključni tekmi se je celotna ekipa zbrala, kar še nismo videli to sezono. Tekma je bila že od prve sekunde dalje zelo živahna in hitra, a v nadaljevanju, se je poznala odsotnost klopi na strani FPP-ja, kajti v obrambi so storili preveč napak in FAMNIT je tako prišel do lahkih košev. V zadnji četrtini so igralci FPP-ja poskušali z povratkom, a razlika je bila previsoka in tako je ekipa FAMNIT-a, ki je imela tekmo cel čas pod nadzorom, zmagala z izidom 84:66.

Avtor, foto: Slavko Tuka