M: +386 31 452 000

E: info@soup.si

bottom

AKTUALNO:

Kdo so univerzitetni prvaki Univerze na Primorskem v odbojki, futsalu in košarki?

16.05.2017

V ponedeljek, 15. maja 2017 smo na Univerzi na Primorskem zaključili z univerzitenimi ligaškimi tekovanji, ki jih je za študentke in študente organizirala Univerzitetna športna zveza Primorske! Finale UOL, UKL in UFL je potekalo v telovadnici Srednje tehniške šole v Kopru, Šmarska cesta 4e. Prvaki prihajajo iz vrst Fakultete za management (odbojka), Pedagoške fakultete (futsal) in Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije (košarka).

Tekmovanje se je pričelo ob 16:00 uri in je trajalo vse do 23. ure saj je po vsakem sklopu tekem sledila tudi slavnostna podelitev medalj in pokalov tekmovalcem.

Najprej so na parket stopili odbojkaši in odbojkašice. Za njimi so na parket stopili košarkarji, tekmovanje pa so zaključili igralci futsala.

Rezultati:

• 3. mesto odbojka: FTŠ 0 - 2 FVZ (FENIKS)
Prva tekma zaključnega turnirja se je odvila med ekipo Fakultete za turistične študije - Turistico in Fakulteto za vede o Zdravju. Tekma za tretje mesto je potekala dokaj izenačeno a vendar so igralke in igralci ekipe FVZ v zaključku obeh nizov pokazali nekoliko več zbranosti in gladko prišli do 3. mesta s končnim rezultatom 0:2.
  • 1. mesto odbojka: FAMNIT 1 - 2 FM
Finale v odbojki je postregel s pravo poslastico. Rivali že iz prvega dela so se ponovno udarili za naslov univerzitetnega prvaka. Po prvem nizu, ki  je z rezultatom 13:25  prepričljivo pripadel ekipi Fakultete za management so bili vsi prepričani, da bo tekma kmalu zaključena. A ni bilo tako, kajti ekipa Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije se je v drugem nizu zbrala in dosegla izenačnje z rezultatom 25:19. Sledil je odločilen tretji niz, v katerem pa so zobe zopet pokazali igralci FM in z rezultatom 11:15  postavili tudi končni rezultat tekme 1:2 ter tako postali univerzitetni prvaki v odbojki za študijsko leto 2016/2017.
  • 3. mesto košarka: FTŠ 59 - 80 FPP
Portoroški derbi v košarki je tokrat pripadel ekipi Fakultete za Pomorstvo in Promet, ki je tekmo umirjeno pripečljala od prve minute do zadnje. V vseh četrtinah so nadzirali igro ter tako prišli do tretjega mesta v univerzitetni košarkarski ligi Univerze na Primorskem.
  • 1. mesto košarka: FAMNIT 77 - 61 FVZ
Ponovno pa smo bili priča vrhunski košarki na finalnem srečanju za univerzitetnega prvaka med ekipama Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije in Fakultete za vede o zdravju. Že po polfinalnih srečanjih je bila večina mnenja, da nas čaka odličen finale in niso se zmotili. Po prvem polčasu je z rezultatom 33:37 vodstvo pripadalo ekipi FVZ. V drugem polčasu pa je z daljšo klopjo daljši konec povlekla ekipa FAMNIT, ki je z agresivno in hitro igro pobrala veliko moči nasprotniku, ki je klonil s končnim rezultatom 71:61. Ekipa Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije je tako vnovič postala univerzitetni prvak, ki svoj primat sedaj drži že kar nekaj let zapored.
  • 3. mesto futsal: FM 5 - 0 FTŠ
  • 1. mesto futsal: FAMNIT 1 - 2 PEF
Finalna tekma v futsalu je bila tudi zadnja tekma večera, ki pa ni prav nič zaostajala za ostalimi glede na zanimanje in pokazano na igrišču. Odlična in hitra igra polna akcij na obeh straneh je kljub le trem zadetim zadetkom postregla z veliko lepimi akcijami in udarci. Vseh 40 minut igre je švignilo mimo v trenutku in obe ekipi sta si pravično razdelili tudi rezultat v prvem in drugem polčasu. Prvega je v vodstvu zaključila ekipa Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije z rezultatom 1:0, v drugem  pa je dve minuti pred koncem svoje povedal Blaž Brudar, ki je z zadetkom prinesel naslov univerzitetnega prvaka ekipi Pedagoške fakultete s  končnim rezultatom 1:2.

Vsem tekmovalcem čestitamo za odlične predstave in hkrati vabimo, da se ponovno vidimo naslednje študijsko leto, ko bomo ponovno poskrbeli, da se bodo v še večjem številu tedensko borili za univerzitetnega prvaka nove študentke in študenti.

Povzetek tekem:

ODBOJKA

Odbojka_prvaki_20162017_UP
Univerzitetni prvaki v odbojki - Fakulteta za management

za 3. mesto: FTŠ 0 - 2 FENIKS (19:25 / 22:25)
za 1. mesto: FAMNIT 1 - 2 FM (13:25 / 25:19 / 11:15)

Košarka_prvaki_20162017_UP
Univerzitetni prvaki v košarki - Fakulteta za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije

za 3. mesto: FTŠ 59 - 80 FPP (16:26 / 11:13 / 11:24 / 21:17)
za 1. mesto: FAMNIT 77 - 61 FVZ (21:20 / 21:17 / 25:12 / 19:12)