M: +386 31 452 000

E: info@soup.si

bottom

AKTUALNO:

EUP v košarki, 5. dan: primorski košarkarji premagali Pitesti in se bodo borili za 13. mesto

22.07.2017

Košarkarji Univerze na Primorskem so na Evropskem univerzitetnem prvenstvu v Miškolcu upešno prestali današnjo tekmo za razvrstitev od 13. do 16. mesta z Univerzo v Pitestiju in slavili svojo prvo zmago (77:68).

Devetčlanska primorska zasedba je tekmo z romunskim predstavnikom začela slabo in že po petih minutah zaostajala za enajst točk (4:15), nato pa je svojemu nasprotniku vrnila z obrestmi in se do konca četrtine približala na točko (14:15), ob polčasu pa je že vodila za sedem (39:32). Primorcem se v drugem polčasu ni poznala kratka klop, prednost so zadržali vse do konca in se po zadnjem sodniškem pisku veselili uspeha.

Pri Primorcih sta izstopala Aleks Cvetičanin s 28 točkami in Tim Škerbec, ki je 26 točkam dodal še 14 skokov. Pri Romunih pa je bil najboljši strelec Gheorghe Balmus z 19 točkami.

Univerza na Primorskem bo tekmovanje končala z nedeljsko tekmo za 13. mesto, na kateri bo njena nasprotnica Univerza Aveiro (9.15).

Primorci hitro izničili dvomestno prednost Romunov, A. Cvetičanin razpoložen v drugi četrtini

Uvodne minute tekme so bile povsem v znamenju Univrze v Pitestiju, ki je svoje prve tri koše dosegla z meti za tri točke (9:4) in po zgolj petih minutah vodila z dvomestno razliko (15:4). Primorci so se v drugi polovici prve četrtine več kot uspešno pobrali po slabem začetku, nanizali deset zaporednih točk in po prvih desetih minutah zaostajali le za točko (14:15).

Primorski košarkarji so v drugi četrtini nadaljevali z dobro igro. Nasprotnikov koš sta polnila Tim Škerbec (6 točk) in Aleks Cvetičanin (3), primorska univerza pa je po dveh minutah povedla s 23:20. Ekipi sta bili do 15. minute večkrat poravnani (25:25, 27:27, 29:29), v zaključku pa je sledil strelski pohod Aleksa Cvetičanina, ki je dosegel 9 izmed zadnjih 14 točk svoje univerze, Primorci pa so predvsem po njegovi zaslugi polčas dobili z 39:32.

Primorska ekipa povedla z dvomestno razliko

Ekipa primorske univerze je v tretji četrtini prikazala zelo dobro igro in uspešno ohranjala vodstvo. Po minuti in pol je imela sedem točk prednosti (44:37), po slabih petih minutah devet (50:41), 54 sekund pred iztekom četrtine pa tudi dvomestno prednost (59:49). Primorci so po treh četrtinah vodili z 59:50 in bili v odličnem položaju za zmago.

Zadnja četrtina ni prinesla spremembe. Primorci so večji del vodili z vsaj desetimi točkami prednosti (64:54, 69:59), ko pa je razlika slabe tri minute pred koncem narasla na +14 (74:60), je postalo jasno, da bo Univerza na Primorskem tekmo uspešno pripeljala h koncu.

Trener primorske ekipe Boštjan Lešnik je po zmagi dejal: »Prvič na tem prvenstvu smo bili konstantni skozi celotno tekmo, tako da rezultat ni mogel izostati. Pohvalil bi igralce s klopi, ki so tokrat pomembno pripomogli k zmagi naše ekipe.«

TEKMA ZA RAZVRSTITEV OD 13. DO 16. MESTA

Univerza na Primorskem - Univerza v Pitestiju 77:68 (14:15, 25:17, 20:18, 18:18)

(A. Cvetičanin 28 in 6 skokov, Škerbec 26 in 14 skokov; Balmus 22, Nosescu 12)